ام دی اف قهوه ای متالیک که با کاهش دما تغییر رنگ می دهد!

تخته فیبر با چگالی متوسط چیست؟

تخته فیبر با ام دی اف قهوه ای متالیک یک محصول چوبی مهندسی شده است که صاحبان خانه و حرفه ای ها از آن برای پروژه های مختلف نجاری و نجاری DIY استفاده می کنند.

تولیدکنندگان تخته های ام دی اف را با فشرده کردن خاک اره و الیاف چوب باقی مانده از فرآیند آسیاب و سپس چسباندن آنها با موم یا رزین تولید می کنند.

این فرآیند تولید در دمای بالا یک پانل MDF تولید می کند که ضخامت آن از یک چهارم اینچ تا یک اینچ متغیر است. برای پروژه‌ها، می‌توانید این پانل‌ها را در عرض یا طول‌های مختلف آسیاب کنید تا کاربردهای مختلف را در خود جای دهید.

به طور معمول از تخته فیبر با چگالی متوسط چگونه استفاده می شود؟

تخته فیبر با چگالی متوسط یا MDF، انعطاف پذیر و انعطاف پذیر است، اما همچنان وزن قابل توجهی را به دلیل ضخامت خود حفظ می کند، و آن را به گزینه خوبی برای قفسه بندی، قالب گیری و پروژه های کابینت تبدیل می کند.

ام دی اف

اگر پروژه شما به استفاده از روتر یا تجهیزات ماشینکاری کنترل عددی کامپیوتری (CNC) نیاز دارد، MDF یک انتخاب عالی است، زیرا MDF در طول مسیریابی یا کار CNC لبه ریزتری نسبت به تخته سه لا دارد، که می تواند تراشه یا پارگی ایجاد کند.

3 مزیت استفاده از تخته فیبر با چگالی متوسط
به دلیل تطبیق پذیری و هزینه ساخت پایین، استفاده از چوب ام دی اف بر روی مواد مشابه مزایایی دارد.

1. مقرون به صرفه بودن: ام دی اف یک ماده مقرون به صرفه است که معمولاً با قیمت کمتری نسبت به تخته سه لا یا مواد تخته فشار مشابه به فروش می رسد.

این ماده همچنین با سطح صافی به پایان می رسد که می توانید به راحتی رنگ و لکه بزنید و در زمانی که در غیر این صورت برای سمباده زدن تخته سه لا صرف می کنید، صرفه جویی می کنید.

2. سهولت کاربرد: استفاده از MDF در بسیاری از موارد ساده تر از چوب طبیعی است، به خصوص زمانی که پروژه شما نیاز به مونتاژ سریع یا برش های دقیق دارد.

شما می توانید از ام دی اف در هر یک از کابینت های آشپزخانه یا قفسه های کتاب خود استفاده کنید، اما می توانید از آن به عنوان یک کفپوش سریع و آسان برای سطوح بزرگ نیز استفاده کنید.

3. قابلیت سفارشی‌سازی خوب: می‌توانید نسخه‌های پیش‌فرآوری‌شده ام‌دی‌اف را خریداری کنید که با قیمتی جزئی به ارزش ساخت شما می‌افزاید.

تولید کنندگان محصولات ام دی اف ضد حریق و مقاوم در برابر رطوبت را تولید می کنند که می تواند طول عمر و ایمنی ساختمان شما را افزایش دهد.

از آنجایی که تخته فیبر با چگالی متوسط می تواند در معرض آسیب آب قرار گیرد، خرید MDF مقاوم در برابر رطوبت از تاب برداشتن روکش دیوار یا کفپوش در آب و هوای مرطوب جلوگیری می کند.